“το Μινόρε της Αμερικής” (2018-2019) Η παράσταση καταγράφει και τραγουδά τη διαχρονική περιπέτεια του λαού μας, με τα τραγούδια που συντρόφευσαν τους Έλληνες μετανάστες στην Αμερική στις αρχές του αιώνα. Σενάριο-Σκηνοθεσία: Γιώργος Μακρής, Μουσική επιμέλεια και διασκευές τραγουδιών: Σπύρος Γκούμας
Έπαιξαν οι ηθοποιοί Χρυσή Γεράρδη, Γιώργος Μακρής, Σπύρος Γκούμας και Δημήτρης Γκούμας και οι μουσικοί Σπύρος Γκούμας, Σοφία Κονταράτου, Γιώργος Χαρατσής, Δημήτρης Γκούμας, Γιώργος Μακρής και Φωτεινή Καράμπαμπα.
![](https://parapetamenoi.gr/wp-content/uploads/2020/05/live.png)
Οι “Παραπεταμένοι” στο Μακάρι Σάββατο 1 Ιουνίου 2024
Οι “Παραπεταμένοι” στο Μακάρι Σάββατο 1 Ιουνίου 2024